Hrudní pás. Neodmyslitelná součást výbavy. Měření srdečního tepu je základ, pokud to člověk aspoň trochu myslí s tréninkem vážně.

Problém všech pásů, které jsem do současné doby měl, byl celkem očekávatelný, Všechny mě škrtily. Je to takový ten nepříjemný pocit kolem hrudníku, kdy to působí, že musíte překonávat jakousi sílu, která brání, abyste se nadechli. Vím, že někteří závodníci přesně z tohohle důvodu „tepák“ nevozí. Tenhle NE! Detaily dále.

Součástí balení je klasicky čidlo, pás, baterka v čidle. Jede to, jako všechna čidla, na CR2032, takže žádný problém.

Jak už jsem psal, tenhle pás mě neškrtí. A pozor, není to tím, že Garmin, který používám běžně, bych si utahoval více. Mám oba pásy utažené stejně. Ale tento má prostě jiný pás, jinak dělaný a efekt je ten, že nemám hrudník jak ve svěráku. A to je pecka.

Odjel jsem s ním celý RBB Tour. Takže jsem testoval v opravdu brutálních podmínkách 🙂 Časovka a další dvě etapy prověřily tepák dostatečně. Ukazoval přesně, bez problémů. Za dobu, co ho používám, jsem nezaznamenal jediný problém. Žádné skoky v tepech, vynechávání, ani nic dalšího. Funguje standardně, jako všechny ostatní, co jsem měl.

Přikládám ještě foto srovnání s Garminem. Hodinky ukazují Garmin, cyklocomputer ukazuje tento hrudní pás. Rozdíl byl občas max 2 tepy/minutu. Ale to může být také tím, že jsem oba tepáky měl nad sebou.

This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20201123_172456-691x1024.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is IMG_20201123_172442-691x1024.jpg

ZÁVĚR

Pokud nepotřebujete hrudní pás na triatlon (voděodolný), nebo na běh (Garmin vyhodnocuje víc dat) a stačí vám jen tepy, tak tento hrudní pás je pro vás ideální volbou. Poměr cena / výkon je ve srovnání s konkurencí a level jinde.

Odkaz na e-shop: www.led-expert.cz